Inwestycje w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej dochodowych form zarobku. Jak wiadomo rynek ten jest uważany za jeden z najstabilniejszych. Coraz częściej decydujemy się więc, by spróbować swoich sił właśnie na polu nieruchomości. Jeśli postąpimy rozsądnie, mamy szanse na długoterminowy zysk. Jak więc inwestować w nieruchomości?

Jak inwestować w nieruchomości?

Polacy chętnie wchodzą na rynki nieruchomości. Jest on dość przewidywalny, a także dostajemy zabezpieczenie w formie posiadania własnego lokum. Ceny lokali tez sukcesywnie rosną w dłuższej perspektywie, więc jest to swoisty pewnik. Od czego zacząć inwestycje w nieruchomości?.

Cele i możliwości

Ustalmy jaki mamy konkretny cel, a także jakimi możliwościami dysponujemy. Nakreślmy sobie plan. Czy będziemy konsekwentnie zbierać pieniądze na zakup kolejnych lokali, by uzyskać wolność finansową?. Czy będziemy traktować obrót nieruchomościami jako dodatkową lub pełnowymiarową pracę?. Ustalenie konkretnego celu , który chcemy osiągnąć jest punktem wyjścia, do zgłębienia tajników rynku nieruchomości. Pamiętajmy też, inne mieszkanie zakupimy dla siebie, a inne pod wynajem. Taka inwestycja może przynieść zarówno szybki, jednorazowy zysk, jak i długotrwałe dochody. Zastanówmy się też ile czasu jesteśmy wstanie poświęcić zakupionym nieruchomością i czy każdemu z wyznaczonych zadań jesteśmy wstanie podołać sami, czy warto zatrudnić kogoś do pomocy.

Budżet na inwestycję

To kluczowa kwestia, kiedy chcemy wejść na rynek nieruchomości. Jeśli mamy wystarczające środki, sprawa rozwiązuje się sama, jeśli jednak musimy takie środki zgromadzić, sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Możemy wspomóc się kredytem, jednak uwaga, by nie zamrozić własnych oszczędności. Mieszkanie musi być wstanie zarobić co najmniej na spłatę kredytu. Kluczowym będzie zapewnienie sobie płynności finansowej. Dopasujmy więc zarówno mieszkania, jak i oferty do budżetu, a nie odwrotnie.

 

Odpowiednia wiedza

Przygotowanie merytoryczne będzie odgrywała znaczącą rolę. Stabilność i dochodowość rynku nieruchomości sprawia, że inwestorzy stają się konkurentami. Najlepsze okazje znikają w ciągu kilku minut. Kluczem będzie więc umiejętność oceny mieszkania, jego potencjału, ale także musimy odpowiednio poznać rynek nieruchomości i zapoznać się z ryzykiem jakie podejmujemy. Dodatkowo szybka decyzyjność, da nam przewagę nad konkurencją.

 

Autor

  • Klara kocha zwierzęta i często pomaga w schronisku jako wolontariuszka. Jej sposobem na życie jest także pomoc innym ludziom. W tym celu tworzy blogi i strony internetowe poświęcone doradztwu.

3 thoughts on “Jak inwestować w nieruchomości?

  1. Też inwestuję w nieruchomości ale w działki rolne, które kupuję za mniej w ładnej okolicy, odralniam lub nie i czekam. Sprzedaję je potem z dużym zyskiem. Obecnie sprzedaję właśnie działki budowlane z 2 h pola. Powstanie na nim bardzo kameralne osiedle domków jednorodzinnych.

  2. Ja ma obecnie 3 mieszkania, które wynajmuję i jest nawet z tego niezła kasa. Zamierzam dokupić jeszcze 2, na kredyt aby go same spłacały.

  3. Kupiłem niedawno mieszkanie pod wynajem. Mieszkanie oczywiście całe do remontu, żeby zaoszczędzić trochę kasy. Jest położone w centrum miasta na spokojnym osiedlu bloków 4-pietrowych otoczonych mnóstwem zieleni. Sądzę, że po szybkim remoncie od razu znajdzie się ktoś chętny na wynajem ze względu na jego lokalizację.