Aby osiągnąć ciekawy efekt, związany z urządzeniem swojego mieszkania, ważne jest aby wykazać się zarówno kreatywnością jak i pomysłowością. Kwestie wykończeniowe nigdy nie należały do prostych, trzeba podjąć wiele trudnych decyzji, które często stają się nieodwołalne. Ostatnimi czasy, coraz bardziej popularne stają się nowoczesne wnętrza, które są proste, jednocześnie funkcjonalne. Jak odpowiednio wyposażyć wnętrze domu w nowoczesnym stylu?

Minimalizm = nowoczesność

Większość właścicieli nowoczesnych mieszkań stawia przede wszystkim na minimalizm. Nie chodzi w tym przypadku o to, aby pomieszczenia były całkowicie puste i wiało w nich chłodem. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na przestrzeń i jasne kolory wszystkich elementów. Minimalizm “uwielbia” mieszkania z białymi meblami. Warto pamiętać także o odpowiednim oświetleniu, które optycznie powiększy każdą przestrzeń. Ważne jest, aby w poszczególnych pomieszczeniach nie było zbyt dużo niepotrzebnych elementów . Powinien w nich panować ład i porządek. Dodatkowo najczęściej w nowoczesnych domach mamy do czynienia z połączeniem drewna, metalu i szkła. W minimalistycznym wystroju bowiem nie może zabraknąć tych elementów. Coraz częściej spotykane także lustra, które oprócz praktycznych funkcji, związanych z możliwością przeglądania się, doskonale się prezentują i co ważne- wprowadzają do pomieszczenia więcej światła, co jest mile widziane w minimalistycznych aranżacjach. Ważne też są dodatki- obrazy w czarno-białej kolorystyce, zegary naścienne i takie, które możemy umieścić na półce, a także srebrne przedmioty ozdabiające będą się prezentowały doskonale.

Niezbędna elektronika

Nie możemy także zapomnieć o niezbędnej elektronice, jaką powinniśmy mieć w mieszkaniu. Lodówka, zmywarka, zamrażarka, mikrofalówka, natomiast w innych pomieszczeniach telewizor, komputer, laptop. Doskonale prezentują się w nowoczesnych domach. Odpowiednio urządzone mieszkanie będzie zarówno praktyczne, jak i przytulne. Goście natomiast będą zachwyceni wystrojem naszych wnętrz.

Autor

  • Klara kocha zwierzęta i często pomaga w schronisku jako wolontariuszka. Jej sposobem na życie jest także pomoc innym ludziom. W tym celu tworzy blogi i strony internetowe poświęcone doradztwu.

3 thoughts on “Jak wyposażyć wnętrze nowoczesnego domu?

  1. Mam biała kuchnię z drewnianymi balatami i długo zastanawiałam się czy lodówkę, piekarnik, płytę indukcyjną itd. kupić białe czy srebrne? Wielu znajomych odradzało mi czarny kolor przez to, że więcej kurzu się na nim zbiera i od razu go widać, jednak mimo to i tak kupiłam wszytko czarne:) Pięknie współgra ten kolor z bielą, częściej muszę je przecierać ale mi to nie przeszkadza.

  2. W moim małym mieszkanku zastosowałam właśnie lustra. Mam malutki przedpokój i aby wizualnie go trochę powiększyć zastosowałam na jednej ścianie tapetę 3d a na drugiej gdzie mam szafę wymieniłam jej fronty na lustrzane. Dzięki temu tapeta odbija mi się w lustrze i mam wrażenie większej przestrzeni:)

  3. Właśnie urządzam łazienkę, chciałam kupić sobie duże lustro z podświetlaną taśmą LED w koło ale nie wiem czy wybrać taką opcję czy wiszące dwie lampy po bokach lustra. Oba warianty bardzo mi się podobają…