W pracy żyje się nie tylko pracą

Od czasu do czasu coś trzeba zjeść. Powinny to być zdrowe i smaczne dania, na przykład sałatki, kanapki z razowego pieczywa, ryż z warzywami lub kasza z warzywami. Takie jedzenie jest zdrowe oraz bardzo smaczne. Warto po nie sięgać i nasycić się nim na długi czas. Smaczne dania można podgrzać w mikrofalówce lub jeść na zimno. W pracy należy zjeść drugie śniadanie oraz obiad, na drobne przekąski także można sobie pozwolić.

Jakie jest zdrowe drugie śniadanie do pracy?

Szparagi gotowane na parzeZdrowe drugie śniadanie do pracy to na przykład kanapka z pełnoziarnistego, ciemnego pieczywa. Do tego sok warzywny. Można też zjeść porcję owsianki z owocami i orzechami lub owsiankę z rodzynkami oraz jedno jabłko lub jedną gruszkę . Czasami warto przekąsić banana, który zawiera sporo potasu. Zdrowe na pewno jest takie jedzenie, jak jedno jajko na twardo i do tego kromka pełnoziarnistego pieczywa. Innym wariantem śniadania jest kasza z warzywami i sok przygotowany w sokowirówce.

Jakie są zdrowe przekąski do pracy?

Zdrowe przekąski to warzywa pokojone w słupki, jabłka, gruszki, mała papryka na surowo. Do warzyw mogą być dipy przygotowane z jogurtu lub kefiru z przyprawami. Dobre będą także czipsy warzywne z marchewki lub papryki czy buraka. Takie jedzenie jest smaczne, sycące i zdrowe.

Obiad w pracy powinien być sycący, ale lekki

Czerwone pożeczkiKasza z warzywami i mały kawałek piersi z kurczaka, a do tego surówka lub ryż z warzywami oraz kotlecik sojowy. Dobre są kotlety jajeczne, sojowe lub buraczane. Można jeść takie smaczne dania i czuć się doskonale. Na obiad może być zupa-krem z pomidorów, cukinii, dyni czy innych warzyw. Porcja domowego rosołu również będzie smaczna i sycąca, szczególnie z porcją mięsa z kury czy kurczaka. Do pracy dobre są dania lekkie, delikatne, bez cebuli i czosnku, które sprawdzą się jako smaczne obiady.

Można jeść je pod koniec pracy lub w połowie dnia. Smakowite jedzenie to doskonała rzecz, warto po nie sięgać i warto się nim cieszyć przez długi czas. Porządne jedzenie jest naprawdę doskonałe i ma jakość, nie warto kupować drogich dań w barach, lepiej jest przygotować 2-3 pudełka i zabrać je do pracy, a wieczorem w domu wypić sok lub zjeść lekką kolację w formie koktajlu z jogurtu i owoców lub małej porcji owsianki.

W pracy należy jadać zdrowo, smacznie, ale nie przejadać się, ponieważ takie przejadanie jest szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Lepiej zjeść mniej i schudnąć niż przejadać się nadmiernie. Polacy są przekonani do zdrowego oraz smacznego jedzenia.

Autor

  • Klara kocha zwierzęta i często pomaga w schronisku jako wolontariuszka. Jej sposobem na życie jest także pomoc innym ludziom. W tym celu tworzy blogi i strony internetowe poświęcone doradztwu.